in

Jedinečná kniha pre teba je už v predaji!

Mojich 7 najväčších tajomstiev je jedinečná kniha, ktorá Ti podáva pomocnú ruku a vysvetľuje, čo sa s tebou v období dospievania deje. Komplexne, v siedmych kapitolách (tajomstvách) mapuje najdôležitejšie oblasti ako sú pocity, telesné zmeny, láska, sex, rodičia, priatelia, škola, krása, či rôzne nástrahy sveta dospievania a hranice, ktoré by si nemal prekračovať a ktoré často nepoznáš.

More

Náročnému a prelomovému obdobiu puberty sa žiaľ nevenuje zďaleka toľko pozornosti, koľko by bolo potrebné. Rodičia sa po odrastení svojho dieťaťa z plienok prestávajú zaujímať o jeho pocity, či pokroky vo vývoji a obmedzia sa často už len na výsledky v škole, zákazy a príkazy. Autorka knihy, dlhoročná novinárka, ktorá sa venuje problematike tínedžerov viac ako šesť rokov a spolupracuje s poprednými odborníkmi z viacerých sfér, napísala knihu veľmi empaticky a vžila sa do sveta a vnímania tínedžerov tak, aby informácie ľahko pochopili a prijali. Cieľovej skupine je prispôsobená aj grafika.

V knihe je tiež množstvo pútavých, až šokujúcich, či vtipných príbehov z reálneho života, interaktívne časti na utriedenie myšlienok, testy, vyjadrenia známych osobností atď.

Kniha pomáha nielen tínedžerom ľahšie prekonať úskalia dospievania, ale aj rodičom pri výchove a eliminácii zbytočných, avšak často veľmi nepríjemných a nebezpečných problémov.

Objednaj si ju za špeciálnu cenu 6,50€ (namiesto 7,99 ) priamo tu a teraz a dostaneš extra kozmetický darček navyše (jeden zo zobrazených na foto)!

Napíš na puberta@puberta.sk svoju poštovú adresu a knihu ti spolu s darčekom pošleme na dobierku. Do predmetu napíš OBJEDNÁVAM SI KNIHU. 

Ukážka z knihy:

Bojím sa, že nie som dosť dobrý/á

V prvom rade treba povedať, že každý človek je iný. Každý je jedinečná osobnosť, každý z nás je v niečom lepší, v niečom horší. A to je najkrajšie na svete, že sme takí rozmanití. V období dospievania sa formuje tvoja osobnosť, spoznávaš samého/mú seba. Medzi rovesníkmi sa cítiš dobre a stúpa ti sebavedomie, naopak doma máš pocit, že ťa nechápu, neberú vážne a tvoje sebavedomie klesá. 

Zdáš sa sám/a sebe trápny/a?

Nie si si istý/ á ničím, čo urobíš, obávaš sa, že sa strápniš. Potom nad tým donekonečna premýšľaš a hanbíš sa. Je to len z jedného jediného dôvodu, chýbajú ti skúsenosti, nič iné v tom nie je. 

Buď sebavedomý/á

Časom pochopíš, že nič z toho, čo ti pripadalo trápne, vlastne trápne nebolo, len ty si to tak prežíval/a. Všimni si ľudí, ktorých obdivuješ. Čokoľvek urobia, zahrajú to tak suverénne, že sa nikto nad tým nepozastavuje. Aj ty získaš suverenitu skúsenosťami. Prvý raz prídeš na rande roztrasený/á, druhý raz to už bude lepšie a tretí to bude v pohode. Niekto má tú suverenitu v sebe. Všimni si „hviezdy“, napríklad hviezdu vašej triedy alebo akúkoľvek celebritu. Zďaleka nie sú dokonalí, ale sú suverénni, drzí, dovolia si viac. Často svoje skúsenosti iba hrajú, dá im to veľa práce a musia narobiť veľa hlúpostí, aby na seba strhávali pozornosť. 

Kedy je flirtovanie nebezpečné

Dievčatá sú vývinovo vyspelejšie ako chlapci a telesné dotyky, prerastajúce do sexu, sú pre ne veľkým lákadlom.  Nie však s rovesníkmi. Príťažlivými sú pre ne starší chlapci alebo už mladí muži.

A práve tu prichádza k problémom. Dievčatá majú tendenciu koketovať so staršími, muži sa koketovania začnú chytať, začnú byť dotieraví a dievčatá sa zrazu zháčia, lebo nechcú pokračovať, sú mladučké, neskúsené a sexualita u nich prechádza vývinom. Lenže muž sa už nedá „vypnúť“. Keď svoj pud naštartuje, akoby strácal nad sebou kontrolu a nedá sa zastaviť. Preto dochádza k toľkým znásilneniam. Dievčatá si neuvedomujú, čo môžu v mužovi vyvolať. Je veľmi zlé, ak na prvý pohlavný styk nie je človek pripravený. Nevydarený prvý pohlavný styk totiž môže pokaziť sexualitu na celý život. 

Ako prežiť rozchod?

Prvá láska býva často fatálna, máme pocit, že sa zrútil svet, že nie je dôvod žiť, že už nikdy si nenájdeme takého partnera. Partnera však často vidíme v ideálnom svetle, v skutočnosti môže byť úplne iný. Každý človek sa pri vstupe do nového vzťahu neuveriteľne snaží, robí zo seba dokonalého, časom však poľavuje. Na verejnosti sa oveľa viac ovládame. Za dverami domova odhodíme všetky masky a stávajú sa z nás úplne iní ľudia.

Život je o tom, aby sme sa stretávali a rozchádzali a opäť stretávali a spoznávali nových ľudí. Všetko, čo je po prvý raz, je veľmi intenzívne, preto aj prvý rozchod bude bolieť. Chlapci často znášajú rozchod oveľa horšie ako dievčatá. Treba sa vyplakať, ale veľmi dôležité je neumárať sa rozchodom, najlepším liekom je nejaká činnosť. Prijmite rozchod ako fakt, neseďte doma, ale choďte medzi ľudí a niečo robte. Časom to prebolí a príde niekto ďalší a možno aj lepší. Veľkú úlohu môže pri rozchode zohrať rodič, jeho osobné skúsenosti. Nikto tak nedokáže pomôcť tínedžerovi ako vlastná mama alebo otec. Aj keď sa vám to niekedy tak nezdá. Ich pochopenie a poláskanie sú liekom na všetku bolesť.

Pri samotnom rozchode je dôležité uprednostniť rozum pred emóciami. Pohľad partnera je totiž často úplne odlišný ako náš a môžeme sa zbytočne strápniť a zosmiešniť. Zo vzťahu treba odchádzať so vztýčenou hlavou a uchovať si spomienky na všetko krásne, čo sme prežili. 

Prvý sex a známe osobnosti 

Adela Banášová, moderátorka

„Môj prvý sex bol s mojím vtedajším priateľom. Mala som asi mesiac do osemnástky. Nebol to extrémne príjemný zážitok, preto si myslím, že je dôležité, keď je človek s niekým, koho má rád a pri kom to zvládne lepšie.

Neviem, či som ho vnímala ako toho pravého, v danom čase bol mojou láskou a blízkym človekom. Veľa si už z toho nepamätám, len dnes už viem, že sex zďaleka nie je nejaká megadôležitá vec a že sa tejto téme dnes prikladá oveľa väčší význam, ako je vôbec potrebné, takže sa netreba nikam ponáhľať.

Lebo sex vie mať každý, ale je kopec iných vecí, ktoré robia človeka výnimočným.“

 

Tradičný AVON Pochod proti rakovine prsníka podporilo rekordných 5.000 ľudí!

SÚŤAŽ o 3 balíčky kozmetiky od MARIONNAUD