in

iPhone 11 – zaujímavosti, ktoré vás možno prekvapia

Smartfón iPhone 11 z dielne Apple nie je síce najnovším zariadením tejto značky, no stále sa teší obrovskej popularite a, vyzerá to tak, že ešte aj dlho bude. Možno si práve kladiete otázku, či tento model stále stojí za to. Ak áno, pozrite sa na zaujímavosti, ktoré by vám mohli rozhodovanie podstatne zjednodušiť. Ak už, […] More

Smartfón iPhone 11 z dielne Apple nie je síce najnovším zariadením tejto značky, no stále sa teší obrovskej popularite a, vyzerá to tak, že ešte aj dlho bude. Možno si práve kladiete otázku, či tento model stále stojí za to. Ak áno, pozrite sa na zaujímavosti, ktoré by vám mohli rozhodovanie podstatne zjednodušiť. Ak už, naopak, iPhone 11 vlastníte, môžete sa dozvedieť niečo, čo ste možno ani len netušili.

Zdroj: bigstockphoto.com

Pestrá farebná škála

Už dávnejšie sa Apple na svojich zariadeniach vybláznil poriadne pestrou farebnou škálou. Modely iPhone 11 túto rozmanitosť prinášajú opäť v podobe niekoľkých farieb, z ktorých si môžete vybrať tú, ktorá definuje vašu osobnosť. Bude to čierna, zelená, fialová, červená, biela či žltá? 

Ak by vám ani táto farebná škála nestačila, riešením môže byť kryt na iPhone 11, ktorý za krátky okamih zmení dizajn vášho telefónu presne podľa vašich predstáv. Rovnako dôležitá je aj jeho ochranná funkcia, preto by sa mal stať neoddeliteľnou súčasťou každého smart pomocníka.

Vysoká odolnosť voči vode a prachu

To, že je iPhone 11 odolný voči vode, je snáď každému zrejmé. Vedeli ste však, že modely z jedenástej edície sú najodolnejšie spomedzi všetkých ich predchodcov? Podľa IP68 zvládne taký iPhone 11 Pro hĺbku vody do štyroch metrov až po dobu 30 minút. Pri návšteve kúpaliska tak môžete byť v pohode, aj keď si svojho parťáka vezmete k bazénu či priamo doň, aby ste si spravili zopár fotiek na Instagram.

Zdroj: pexels.com

Ani jednej jedenástke tiež neublíži drobné poliatie tekutinou, ako napríklad kávou, čajom alebo sódou, avšak úmyselne by ste túto odolnosť skúšať nemuseli. Navyše, vďaka vylepšeným tesneniam sa v ňom nebude hromadiť prach, preto sa nemusíte báť, že by ho mohli zákerné mikročastice akokoľvek ohroziť.

Fotoaparát ako doteraz najväčšia zmena

Je pravda, že s predstavením novinky iPhone 11 zažil internet aj vlnu vtipných obrázkov na adresu jeho fotoaparátu. Akokoľvek smiešny všetkým spočiatku pripradal, jeho kvality mu nemožno uprieť. 

Duálny objektív fotoaparátu dokáže zachytiť štyrikrát väčšiu plochu a vylepšený nočný režim tvorí špičkové fotografie aj pri horších svetelných podmienkach. S týmito možnosťami je teda možné spraviť dychberúce fotografie prírody, scenérií, krajiniek či architektúry, ale kvalitou nezaostávajú ani umelecké portréty alebo milované aj nenávidené momentky.

Zdroj: pexels.com

Nočné sovy ocenia premakaný tmavý režim

Tmavý režim znižuje jas rozhrania telefónu, čo má pozitívny vplyv ako na vaše oči, tak aj na samotnú batériu telefónu, ktorá vďaka nemu dlhšie vydrží. Okrem celkového tmavého usporiadania a čierneho pozadia mnohých nainštalovaných aplikácií sa tento režim prejavuje aj v sivej farbe jednotlivých ikoniek na displeji a tmavou klávesnicou. Ak ste teda zvyknutý pozerať do telefónu dlho do noci, tento režim je pre vás ako stvorený.

Zdroj titulného obrázku: pexels.com

herné konzoly ako odreagovanie od školy

Ako sa odreagovať od školských povinností?