in
BTS a UNICEF

Slávna kórejská chlapčenská kapela novým videom bojuje proti násiliu

S UNICEF sa spojili pri príležitosti medzinárodného dňa priateľstva.

30. JÚL, New York/Seoul – Pri príležitosti Medzinárodného dňa priateľstva, za ktorý si Organizácia spojených národov zvolila 29. júl, prekvapili chlapci z BTS celý svet novým videom. S pomocou UNICEF v ňom povzbudzujú mladých, aby ukončili násilie. Tento boj proti šikane prichádza v období, kedy ho je naozaj veľmi treba. Kórejský boyband zažíva globálny úspech […] More

30. JÚL, New York/Seoul – Pri príležitosti Medzinárodného dňa priateľstva, za ktorý si Organizácia spojených národov zvolila 29. júl, prekvapili chlapci z BTS celý svet novým videom. S pomocou UNICEF v ňom povzbudzujú mladých, aby ukončili násilie. Tento boj proti šikane prichádza v období, kedy ho je naozaj veľmi treba.

Kórejský boyband zažíva globálny úspech

Úspešná kapela BTS pozostávajúca zo 7 členov si užíva slávu reflektorov už od roku 2013. Okrem množstva cien sú hrdí najmä na svoje ocenenie Billboard Music Awards ako vôbec prvá kórejská kapela s týmto titulom. Tentoraz sa však spojili s UNICEF pre nezištnú a dobrú vec.

Kampaň #ENDviolence bojuje proti šikane v školách

Podľa údajov UNICEF až 150 miliónov tínedžerov vo veku 13 až 15 rokov nahlásilo, že sa stali obeťou násilia ako spôsobu šikanovania. Video s BTS vzniklo ako súčasť dlhodobej kampane proti šikanovaniu a násiliu.

Krátky videoklip sleduje príbehy mladých ľudí, ktorých šikanujú, zažívajú strach a stávajú sa obeťami násilných útokov. Hudba, ktorú v pozadí počujeme, je známy hit Answer: Love Myself.

„Celá naša kampaň je o tom, aby sme povzbudzili mladých ľudí k tomu, aby hľadali najskôr lásku v sebe. Tú potom môžu šíriť ďalej,“ hovoria o videu členovia BTS a dodávajú, že chcú, aby sa každý usiloval o zastavenie násilia a šírenie lásky a dobroty.

UNICEF sa k tejto výzve pridáva. Pozýva deti a mládež k tomu, aby začali od seba a napísali pre niekoho milý odkaz. Môže to byť osoba v ich živote alebo online, dôležité je, aby to aj zazdieľali. Deti opakovane pri výskumoch potvrdili, že milé slová a prejavy lásky im pomáhajú cítiť sa v škole ale aj mimo školy bezpečne.

„Každý deň sú mladí ľudia vystavení každému druhu šikanovania: slovné aj fyzické útoky, fyzické tresty, sexuálne násilie a kyberšikana,“ hovorí o faktoch riaditeľka UNICEF Henrietta Fore. Jednoduchým gestom sa však deti môžu povzbudzovať navzájom a rozžiariť tak niekoho deň. Riaditeľka v tlačovej správe vyjadrila vďaku členom BTS za ich ochotu pokračovať v kampani, ktorá má zabezpečiť, že žiadne dieťa nebude mať strach ísť do školy.

Video – Video v rámci kampane #ENDviolence

Viac o kampane #ENDviolence sa dočítate tu.

Zdroj titulnej fotky: UNICEF (TS)

Zaujíma vás, ako je na tom slovenské školstvo? Porozprávali sme sa s učiteľkou o tom, čo vlastne nefunguje. Máme nádej, že sa to zlepší? Prečítajte si jej názor

mapy sveta

Vďaka týmto 5 mapám sa začneš pozerať na svet úplne inak

harry potter a duševné zdravie

Harry Potter a 5 dôležitých právd, ktoré nás naučil o duševnom zdraví