in
herné konzoly ako odreagovanie od školy

Ako sa odreagovať od školských povinností?

Školské povinnosti môžu často vyčerpávať študentov viac, ako by sme si mohli myslieť. To platí samozrejme aj pre učiteľov, ktorí si často berú svoju prácu aj domov. Pripravili sme si článok, v ktorom vám dáme niekoľko tipov, ako sa odreagovať od školských povinností tak, aby ste si oddýchli a zároveň načerpali novú chuť a energiu […] More

Školské povinnosti môžu často vyčerpávať študentov viac, ako by sme si mohli myslieť. To platí samozrejme aj pre učiteľov, ktorí si často berú svoju prácu aj domov. Pripravili sme si článok, v ktorom vám dáme niekoľko tipov, ako sa odreagovať od školských povinností tak, aby ste si oddýchli a zároveň načerpali novú chuť a energiu do ďalších dní.

Stres je často súčasťou našich životov, to platí aj pre žiakov či študentov. Študenti môžu byť v strese kvôli zlému nočnému spánku či kvôli náročným úlohám. Stres môže mať emocionálny, fyzický, spoločenský alebo akademický dopad na deti a spôsoby, akými sa môže prejaviť, sú naozaj široké. Ak chcete, aby vaše dieťa vyvinulo účinné techniky boja proti frustrácii, začnite tým, že pochopíte príčiny stresu a ako s nimi zaobchádzať.

Cvičenie

Cvičenie je jedným z najobľúbenejších a najúčinnejších spôsobov odreagovania sa od školských povinností. Je to preto, že keď sa človek hýbe, telo uvoľňuje skupinu chemikálií nazývaných endorfíny, o ktorých je známe, že sú skvelými látkami na zvýšenie dobrej nálady a pocitu šťastia. Cvičenie je tiež ideálne na zmiernenie napätia vo vašich svaloch v časoch, keď máte pocit, že pociťujete obavy alebo preťaženie zo školského tlaku. Prichádza v rôznych formách – chodenie do posilňovne, cvičenie jogy alebo aerobik. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, určite budete spokojný.

Hranie hier

Skvelým tipom na odreagovanie sa od školských povinností je čas strávený napríklad hraním rôznych hier, pri ktorých sa človek sústredí na úplne iné veci, ako je škola a podobne. Herné konzoly, ako napríklad Xbox One, sú navrhnuté tak, aby sa dali zapojiť a rovno používať. Zvyčajne sa dodávajú s ovládačom, náhlavnou súpravou a káblami. Nastavenie je jednoduché a aktualizácie sa vykonávajú automaticky. Je však dobré mať na hranie hier vyhradený čas, aby ste to zbytočne neprehnali a nestrávili pri tom hodiny a hodiny, ktoré môžete využiť aj inými spôsobmi.

Hudba

Hudba bola vždy známa ako balzam pre dušu, zdroj pohodlia a jedna z ľahko dostupných vecí, ktoré zbavia myseľ stresu. Upokojujúca hudba odvádza celkom dobrú prácu pri uvoľňovaní rozštiepených nervov a poskytovaní pokoja po náročnom školskom týždni. Pokojná klasická hudba alebo upokojujúci rytmus sú skvelé spôsoby, ako sa upokojiť a osviežiť svoje energetické rezervy.

Prechádzka 

Prechádzkou nikdy nič nepokazíte, a to platí aj v prípade odreagovanie sa od školy. Skúste si vyhradiť aspoň 30 minút chôdze denne a uvidíte, že vám to pomôže. Ak máte v blízkosti vášho domova les, tak sa vyberte práve tam. Počúvajte počas prechádzky hudbu, audioknihu či podcasty. Podarí sa vám vašu hlavu vyčistiť a prídete na iné myšlienky. Na konci prechádzky sa budete cítiť oveľa lepšie.

Možností, ako stráviť čas po škole a odreagovať sa, je naozaj veľa. Stačí si vybrať. Niekedy je dobré, keď je človek sám, ale na odreagovanie je určite dobrý aj čas strávený s priateľmi a rodinou. Niekedy sa stačí spoločne smiať, rozprávať si príbehy či podeliť sa o problémy.

Zdroj titulnej fotky: Pexels

Veronika Ciganekova

Veronika počas strednej stihla niekoľko stáží aj riaditeľskú pozíciu. Dnes pomáha slovenským startupom

iPhone 11 – zaujímavosti, ktoré vás možno prekvapia