in

Cestovať po svete a popri tom zarábať? Stačí si vybrať vhodné zamestnanie

Patríte medzi osoby, ktoré sedenie v kancelárii vyčerpáva? Radšej by ste trávili čas na horúcej pláži než za kancelárskym stolom? Hoci ste sa len prednedávnom vrátili z dovolenky, už teraz odpočítavate dni do tej ďalšej? Najradšej by ste precestovali celý svet, ale pracovné povinnosti vám to neumožňujú? Čo by ste povedali na to, keby ste […] More

Patríte medzi osoby, ktoré sedenie v kancelárii vyčerpáva? Radšej by ste trávili čas na horúcej pláži než za kancelárskym stolom? Hoci ste sa len prednedávnom vrátili z dovolenky, už teraz odpočítavate dni do tej ďalšej? Najradšej by ste precestovali celý svet, ale pracovné povinnosti vám to neumožňujú?

Čo by ste povedali na to, keby ste mali možnosť dosýta si užiť svoj koníček a zároveň mali stále istotu v podobe dlhodobého príjmu? Že je to nemožné? Nezmysel. Vybrali sme pre vás 5 povolaní, ktoré poskytnú vášmu neposednému ja maximálnu flexibilitu a hravo popri nich spoznáte tie najtajnejšie zákutia zeme.

Zamestnanec cestovnej kancelárie

Práca delegáta cestovnej kancelárie je vhodná pre človeka, ktorý nemá žiadne záväzky, a preto mu nerobí problém presťahovať sa počas dovolenkovej sezóny (štandardne na 4-5 mesiacov) do cudzej krajiny. Jeho pracovná náplň spočíva vo vytvorení zázemia pre klientov cestovnej kancelárie v danej oblasti a riešenie ich problémov. Okrem toho má však aj množstvo voľného času, počas ktorého sa môže dostatočne nabažiť krás destinácie.

Animátor voľného času je zodpovedný za organizáciu aktivít v letovisku nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Vďaka športom a tráveniu času s deťmi má postarané o zábavu a vďaka fakultatívnym výletom aj o spoznanie zaujímavých oblastí destinácie, v ktorej pôsobí. Navyše, podobne ako delegát, má aj množstvo voľného času, ktorý môže venovať výletom a spoznávaniu krajiny, v ktorej pôsobí.

Digitálny nomád

Digitálne nomádstvo predstavuje novodobú možnosť zamestnania. K vykonávaniu mnohých pracovných činností už dnes nie je potrebná fyzická prítomnosť v kancelárii, ale postačuje počítač a pripojenie na internet. To je dôvod, prečo sa mnohí marketéri či programátori, rozhodnú dať výpoveď v práci a venovať sa tejto činnosti „na voľnej nohe“. Keďže prácu možno vykonávať naozaj hocikde, nemajú problém kúpiť si letenku a odísť na istý čas prípadne navždy aj na druhý koniec sveta. Svoj deň následne vďaka dobrému timemanagementu rozdelia medzi prácu a spoznávanie krás danej krajiny a práca snov je na svete.

Travel bloger / vloger

Byť blogerom či vlogerom už dnes nie je ničím výnimočným. Noví blogeri rastú ako huby po daždi, a preto už dávno neplatí, že na presadenie sa v oblasti blogovania stačí len mať o čom písať a písať zaujímavo. Základom je vymyslieť koncept, ktorým sa vám podarí odlíšiť od „konkurencie“ a získať si svoje publikum. Až potom, ako si získate dostatočné publikum, máte reálnu šancu uživiť sa čisto len blogom.

Mnohí travelblogeri štartujú svoju kariéru kombináciou blogovania a digitálneho nomádstva, vďaka čomu majú dostatok času aj financií na cestovanie. Práca travelblogera vyžaduje pravidelné cestovanie po svete na vlastnú päsť, preto nezabudnite myslieť aj na nástrahy, ktoré môžu vašu cestu strpčiť. Výhodnú ochranu možných rizík vám poskytne celoročné cestovné poistenie a vám už neostane nič iné, len nabrať odvahu, zbaliť to najnutnejšie a vydať sa v ústrety novým zážitkom.

Letuška

Práca pilota či stewarda je snom nejedného mladého človeka. Okrem toho, že má povolené neustále „lietať v oblakoch“ precestuje viaceré zákutia sveta. Hoci často sa mu z mnohých podarí spoznať len letisko, občasné viacdňové prestávky v cieľovej destinácií pred spiatočným letom, taktiež nie sú ničím výnimočným.

Tester destinácií

Práca destination testera sa v mnohom podobá práci travelblogera – cestujete po svete a hodnotíte rôzne miesta, no na rozdiel od travelblogovania, dostávate pravidelnú výplatu. Vďaka tomu túto prácu možno považovať za splnený sen každého cestovateľa.

Cestovať a popri tom zarábať by chcelo množstvo najmä mladých ľudí. Vďaka modernej dobe zoznam zamestnaní, ktoré možno spojiť s cestovaním stále rastie. Či už patríte medzi ľudí, ktorí majú radi istotu alebo naopak nemáte problém chytiť život do vlastných rúk, existuje vhodná možnosť ako skĺbiť zamestnanie a cestovanie.

V prípade, že sa rozhodnete pre prácu spojenú s cestovaním ako zamestnanec konkrétnej spoločnosti, o zabezpečenie krytia rizík spojených s cestovaním, by sa mal postarať váš zamestnávateľ. Naopak, digitálne nomádstvo či travelblogering, sú zamestnania, kedy je potrebné uzatvoriť cestovné poistenie, nakoľko len vďaka poisteniu budete dostatočné chránený v prípade vzniku nečakaných situácií.

PR správa

Zaujímavé stránky a aplikácie, ktoré vám vedia neuveriteľne uľahčiť život

akne v puberte

Akné v puberte: ako môžu rodičia pomôcť?