in

Zaujímavé stránky a aplikácie, ktoré vám vedia neuveriteľne uľahčiť život

Dnes už nie je žiaden problém vypočítať si pomocou internetovej kalkulačky čistú mzdu, prerátať si kurzy vďaka kurzovej kalkulačke, zmerať si rýchlosť optického internetu alebo vybrať si dovolenku a naplánovať svoju cestu.

Každému je jasné, do akej miery ovplyvňuje internet naše životy a ako veľmi nám vie uľahčiť každodenné rozhodovanie či pomáhať nám neuveriteľne rýchlo v náročných situáciách. Možno vám výberom nasledujúcich stránok či aplikácií pomôžeme uľahčiť vyhľadávanie toho, čo práve potrebujete. Celkom iné kalkulačky Pod pojmom „kalkulačka“ je možné si už dnes predstaviť všeličo. Na stránkach […] More

Každému je jasné, do akej miery ovplyvňuje internet naše životy a ako veľmi nám vie uľahčiť každodenné rozhodovanie či pomáhať nám neuveriteľne rýchlo v náročných situáciách. Možno vám výberom nasledujúcich stránok či aplikácií pomôžeme uľahčiť vyhľadávanie toho, čo práve potrebujete.

Celkom iné kalkulačky

Pod pojmom „kalkulačka“ je možné si už dnes predstaviť všeličo. Na stránkach Národnej banky Slovenska si viete napríklad prepočítať kurzy, ak sa chystáte na cestu do zahraničia a potrebujete si zameniť peniaze. Máte tak predstavu o aktuálnych kurzoch a môžete ísť pripravený do zmenárne či banky, aby ste vedeli, ako je pre vás zámena peňazí výhodná či nevýhodná. Je to tiež výborný pomocník, ak nakupujete cez internet a tovar je uvedený v cudzej mene.

Ďalšou zaujímavou kalkulačkou je napríklad tá, ktorá vám dokáže vypočítať z hrubej mzdy práve tú čistú. Okrem toho môžete vidieť, koľko z hrubej mzdy predstavujú odvody štátu a koľko je daň z príjmu. Tiež môžete vidieť sumu super hrubej mzdy. Možno sa však práve na tejto stránke aj rozčúlite.

Keď po parfum už nemusíte chodiť do parfumérie

Nerobí vám problém vybrať si nový parfum len na základe popisu, hodnotenia a recenzií? Nepotrebujete skúšať v parfumérii vône z papierikov či objednávať si vzorky na skúšku? V tom prípade je možno práve pre vás určená skvelá stránka fragrantica.com, kde si môžete prečítať o všetkých možných parfumoch rôznych značiek.

Okrem popisov k parfumom, kde nájdete aj rok uvedenia na trh, si môžete pozrieť hodnotenie užívateľov, ktorí vyberajú aj, aké vône v danom parfume najviac cítili. Môžete sa dozvedieť, či vami vybraná voňavka je vhodnejšia na leto alebo zimu, či sa viac hodí na denné alebo večerné nosenie alebo akú výdrž či intenzitu má. Vyskúšajte, skúste si nájsť parfum, ktorý už vlastníte, a môžete sa presvedčiť, či sa vaše názory zhodujú s existujúcim popisom a hodnoteniami na stránke.

Prepočítavanie a rýchlosť internetu

V dnešných časoch je už celkom normálne meranie rýchlosti internetu. Či už máte optický internet, vysokorýchlostný internet, či DSL internetové pripojenie, môžete si odmerať rýchlosť svojho pripojenia a podľa toho sa rozhodnúť, či vám vyhovuje alebo pouvažujete nad zmenou. Meranie rýchlosti internetu nemusíte vykonávať cez vyhľadávač v PC, môžete si stiahnuť aj aplikáciu pre svoj smartfón, či už cez Google Play, alebo Apple Store.

Cestovanie a plánovanie dovolenky

Ak sa chystáte na cestu, či už autom, letecky, alebo iným druhom dopravy, na internete existuje aj plánovač dovoleniek. Viete si pekne na mape vybrať presne trasu, po ktorej sa chcete vydať. Ak plánujete cestovať vozidlom, plánovač vám dokáže vyrátať, približne koľko paliva budete potrebovať a koľko vás to bude asi stáť. Viete si v tejto aplikácii vypočítať predbežný rozpočet pre svoje cestovanie.

Ak už ste v cieľovej destinácii, je tiež mnoho aplikácií, ktoré vám vedia vyhľadať ubytovanie, reštaurácie alebo zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Keď patríte k ľuďom, ktorí majú problém sa zbaliť na cestu, môžete skúsiť aplikáciu Packing Pro, do ktorej viete zadať veci, ktoré potrebujete alebo si chcete zbaliť, a aplikácia následne vygeneruje údaje, ktoré vytvoria určitý plán balenia vecí na cestu. Vyskúšajte!

Niečo pre zábavu

Ak len túžite po niečom zábavnom, čím na pár minút zabijete nudu, máme pre vás zopár tipov na vskutku zaujímavé aplikácie a hry. Možno poznáte hru Samorost 3, krásne spracovanú dobrodružnú hru (adventúru), v ktorej máte za úlohu vyriešiť množstvo hádaniek.

Ak túžite po niečom rýchlejšom a jednoduchšom, vyskúšajte hru Water Cave, kde musíte tečúcej vode „vykopať“ cestu a dostať ju z jedného bodu do druhého. Budete však musieť počítať s prekážkami a nástrahami.

O niečo akčnejšia a dynamickejšia by pre vás mohla byť hra s názvom Food Truck Simulator Pizza Delivery Pickup Parking. Tento celkom dlhý názov je pre hru, v ktorej máte za úlohu jazdiť na rôznych druhoch automobilov a roznášať po meste pizzu, hod dogy alebo burgre. Každé vozidlo je však iné a má iné vlastnosti, preto je vašou úlohou dostať vozidlo pod kontrolu a dôjsť do cieľa s čo najmenej zničeným autom. Podľa toho ste potom v hre finančne ohodnotení.

Ak sa chcete hrať radšej s videom, odporúčame vám aplikáciu Video Master, v ktorej dokážete rýchlo a jednoducho editovať svoje natočené videá, môžete tiež pridávať rôzne efekty a zvuky.

študenti radia, ako si majú maturanti vybrať univerzitu

Podľa čoho si vybrať vysokú školu? Poradia vám vysokoškoláci

Cestovať po svete a popri tom zarábať? Stačí si vybrať vhodné zamestnanie