in

Sú moje pocity normálne?

V období dospievania  začínaš zrazu vidieť veci, ktoré si predtým nevidela. Začínaš odhaľovať chyby na tvojich rodičoch, ktorí sa ti doteraz zdali dokonalí. Ale nikto nie je dokonalý, aj oni mohli mať na vysvedčení zlé známky, aj oni prešli pubertou a narobili veľa hlúpostí v živote. Teba chcú len od nich ochrániť.

More

 

Túžiš po dobrodružstve, po výnimočných veciach, riskuješ, túžiš niečo dokázať aby ťa všetci obdivovali.

Aj preto ťa rodičia držia nakrátko, chýbajú ti skúsenosti, aby si niečo neprestrelila, jednoducho sa boja. Tínedžeri totiž často nevedia odhadnúť dopad svojho správania a môžu sa dopustiť aj trestného činu. To je fakt.

Ak sa chceš presadiť medzi rovesníkmi, snažíš sa vyniknúť, chváliť sa predháňať, urobiť niečo šialené. „mantinely“ ti lezú na nervy. Niekedy sa stretneš z úspechom, niekedy naopak s neúspechom. A potom sa cítiš, zle, máš krízu. Najlepším liekom na krízu je ísť niečo robiť, čokoľvek, choď von, čítaj si, behaj….Veľmi zle znášaš krivdu. Svet sa ti zdá nespravodlivý. S tým sa ale budeš stretávať celý život, niektorí ľudia robia rozhodnutia a nemajú dostatok informácií aby boli správne. Sú sympatie a antipatie, sú skrátka veci s ktorými nič neurobíš. Môžeš pociťovať strach z budúcnosti, nevieš, čo budeš robiť, čo ťa čaká. Ale celý život máš pred sebou a ponúkne ti určite veľa možností. Píšeš si denníček, túžiš písať básne. Je  to veľmi dobré, len píš. Často snívaš s otvorenými očami. Máš lepšiu predstavivosť. Hľadáš odpovede na zmysel života, na fungovanie tohto sveta.

Foto: Photl.com

diéta v puberte - ako zaručene schudnúť

Diéta v puberte: Odborníci radia, ako zaručene schudnúť

Trendy looky na nadchádzajúcu sezónu. Inšpirujte sa!