in

Ako sa nalíčiť do školy a von?

V dnešnej dobe sa už školy stavajú k otázke líčenia a make-upu dievčat benevolentnejšie ako v minulosti. Vizážista Dermacol Tomáš Vida vám poradí, ako vytvoriť jemné líčenie do školy a výraznejšie líčenie pre voľný čas.

More

DO ŠKOLY 

Pleť: Odlíčenie, obzvlášť ak máš problematickú pleť, je dôležitou súčasťou starostlivosti o pokožku, tvár zbaví nečistôt a pripraví ju na líčenie. Na dôkladné čistenie pleti odporúčame AcneClear čistiacu vodu s olejom z austrálskeho čajovníka. Nanesenie hydratačného krému by pre teba malo byť každodennou samozrejmosťou. Zmatňujúca báza pod make-up Matt Control ti pomôže udržať pleť bez lesku v priebehu celého dňa. Drobné nedokonalosti pleti zamaskuj pomocou AcneCover make-upu a korektoru. Použi tiež farbu na líčka a dodaj tak tvári zdravý nádych. Ako šikovného pomocníka pre fixáciu make-upu vyskúšaj zmatňujúci púder AcneCover

TIP Dermacol: Nanes trochu svetlého rozjasňovača na najvyššiu časť lícnych kostí, dodáš tak pleti žiarivý a svieži vzhľad. 

Oči: Bežné denné líčenie do školy by nemalo byť príliš výrazné, preto by si mala zvoliť skôr jemné farby, ktoré oči rozjasnia. Podkladová báza pod očné tiene dlhodobo zafixuje nalíčenie očí a viditeľne predĺži bezchybný vzhľad očného make-upu. Do vnútorného kútika aplikuj biely tieň a až tesne pod obočie potom nanes perleťový odtieň neutrálnej telovej farby. Na zvýraznenie očí použi objemovú riasenku Dermacol Party Mania. Pri úprave obočia použi ceruzku. Zjemnenie dosiahneš pomocou hnedého očného tieňa. 

Pery: Prirodzenú krásu pier stačí len jemne podčiarknuť leskom, ktorý pery farebne tónuje a prepožičia im šťavnatý a svieži vzhľad. Vyskúšaj  Dermacol Shimmering Lip Gloss s vôňou hrozna. 

Nechty: Neónové farby sú stále in! 

VOĽNÝ ČAS

Pretože školský rok nie je len o povinnostiach, ale aj  o zábave, vizážista Dermacol Tomáš Vida ti poradí, ako vytvoriť výraznejšie líčenie na voľný čas – na rande, večierok alebo do kina. 

Pleť: Nezabudni, že dôkladné vyčistenie pleti je dôležité každý deň. Pre dočistenie vyskúšaj pleťovú vodou na problematickú pleť AcneClear, ktorá účinne predchádza tvorbe vyrážok, odstraňuje nečistoty a sťahuje póry. Na očistenú tvár nanes podkladovú bázu a make-up s výťažkom z bielej hľuzovky, ktorý dokonale splynie s pokožkou a vytvorí tak dojem úplnej prirodzenosti. Lícne kosti zvýrazni farbou na líčka a pár kvapkami tekutého rozjasňovača Fresh Rose rozjasni celú pleť. Pre dokonalú fixáciu na záver použi Dermacol fixačný púder

Oči: Na stretnutie s priateľmi, rande nebo na diskotéku môžeš aj ty vyskúšať výraznejšie líčenie. Najprv použi podkladový očný tieň, v tomto prípade penové očné tiene Dermacol Moon Touch. Romantický vzhľad dosiahneš, keď si vyberieš odtieň svetloružovej farby.  Pod obočie potom nanes biely tieň a celkový vzhľad očí nakoniec podčiarkni riasenkou. 

Pery: Záverečnou bodkou za celým líčením by malo byť líčenie pier. Siahni po lesku na pery s trblietkami a perleťou – pery budú vyzerať opticky plnšie. 

TIP vizážistu Dermacol Tomáša Vidu: Mladosť je spojená s krásou a prirodzenosťou. Preto by tomuto veku malo zodpovedať aj líčenie. V tomto prípade obzvlášť platí, že menej je niekedy viac. Mladé slečny často mávajú problém s akné, preto by pravidelné čistenie pleti  malo byť alfou a omegou. 

Tomáš Vida, vizážista Dermacol:

Nezabudni, že najkrajší detail na každej tvári je úsmev. 

POUŽITÉ PRODUKTY na líčenie do školy:

Pleťová voda pre problematickú pleť AcneClear, 4,49 eur

Hydratačný gél-krém na pleť so sklonom k akné AcneClear, 4,97 eur

Zmatňujúca báza Matt Control, 9,59 eur

Make-up s korektorom na problematickú pleť AcneCover, č. 3, 6,49 eur

Kompaktný zmatňujúci púder na problematickú pleť AcneCover, odtieň shell, 5,73 eur

Farba na líčka, č. 2, 4,99 eur

Rozjasňujúca paletka, 9,59 eur

Podkladová báza pod očné tiene, 3,79 eur

Očné tiene BonBon,  č. 1 a 2, 2,99 eur 

Objemová riasenka Party Mania, 6,89 eur

Jemná ceruzka na zvýraznenie obočia, č. 1, 3,80 eur

Lesk na pery Shimmering Lip Gloss, č. 1, 5,69 eur

Lak na nechty Neon Rainbow, č. 3, 1,49 eur

POUŽITÉ PRODUKTY na líčenie  voľný čas:

Pleťová voda pre problematickú pleť AcneClear, 4,49 eur

Hydratačný gél-krém na pleť so sklonom k akné AcneClear, 4,97 eur

Zmatňujúca báza Matt Control, 9,59 eur

Hľuzovkový hydratačný make-up, č. 3, 12,69 eur

Transparentný fixačný púder, odtieň Light, 8,79 eur

Skrášľujúce rozjasňujúce hydratačné fluidum, odtieň Fresh Rose, 10,39 eur

Penové očné tiene Moon Touch, č.12, 5,73 eur

Očné tiene BonBon, č. 1 a 3, 2,99 eur

Objemová riasenka Party Mania, 6,89 eur

Lesk na pery Shimmering Lip Gloss, č. 3, 5,69 eur 

Oblečenie: MOOD, Gorkého 10, Bratislava

Doplnky: I am, Obchodná ul., Bratislava

Vizážista: Tomáš Vida/Dermacol

Foto: Dermacol

Trendy líčenie na túto jeseň

Topánky, na ktoré sa môžete spoľahnúť