in

Ako sa starať o pleť – po lopate

Problematická pleť trápi v období dospievania asi každého. Na trhu je veľa prípravkov špeciálne určených na ošetrovanie problematickej pleti ale ako ich používať? Čo nesmie v základnej výbave chýbať? Skúsime vám to povedať jednoducho ako po lopate:).

More

 

Ráno

  • Čistiť si pleť ráno je veľmi dôležité – v noci sa totiž vyplavujú nečistoty a pleť je ráno mastná.
  • Takže základom je odstrániť prebytočný maz, najlepšie pleťovým mliekom – naneste na pleť a zotrite vatou. Na trhu sú aj gélové čistiace emulzie.
  • Potom prichádza na rad tonikum, ktoré nám pomáha napraviť narušené PH pokožky, malo by to byť už len osvieženie pleti v žiadnom prípade by sme si nemali pleť čistiť, alebo dočisťovať tonikom. Pleť pred použitím tonika už musí byť čistá.
  • Potom naneste krém. Najlepšie je používať všetky výrobky jednej značky a línie, vtedy je kozmetika najúčinnejšia.
  • Make-up- ak má vaša pleť nedostatky, môžete použiť predtým ako vykročíte do ulíc korektor a make-up – avšak pozor, vyberte si špeciálny, určený pre problematickú pleť. Obsahuje látky, ktoré pleť ošetrujú a liečia. Ak sa vám pleť mastí aj cez deň, kúpte si zmatňujúci make-up.

Večer

  • Pleť odlíčte a vyčistite pleťovým mliekom.
  • V ďalšom kroku použite tonikum a krém.
  • Ak máte viditeľné vyrážky, použite na noc špeciálny prípravok alebo špeciálnu náplasť určenú na vyrážky. Nevytláčať.

Dvakrát týždenne použite čistiacu masku.

Ak sa vám mastí pokožka aj na tele a objavujú sa vám vyrážky aj na chrbte, či iných miestach – ošetrujte ju špeciálnymi prípravkami na telo pre mastnú a problematickú pleť. Aj také sú na trhu.

Ak je pre vás takáto starostlivosť nepostačujúca, treba navštíviť kozmetičku a poradiť sa s ňou. Pravdepodobne vám odporučí pravidelné návštevy a odborné ošetrenie cca raz mesačne. Pri ťažších formách akné sú k dispozícií už rôzne formy liečby na jeho zvládnutie.

Ak sa na deň maľujete, keď prídete domov, vyčistite si pleť, je lepšie ju zaťažovať čo najmenej.

Ak máte na kozmetiku nejakú reakciu – opuchnuté oči, vypadávajú vám mihalnice, nemusí ísť o alergiu na kozmetiku vôbec, zmeňte značku. Môže vám vadiť nejaká konkrétna zložka.

foto: Photl.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako ju/ho zbaliť podľa znamení horoskopu

Trendy looky na nadchádzajúcu sezónu. Inšpirujte sa!