in
prvý trailer k filmu mulan

PRVÝ trailer k filmu Mulan: Hraný film bude iný ako kreslená verzia

Premiéru ohlásili na marec 2020 a film sa bude líšiť hudbou aj postavami.

Zdá sa, že Disney objavilo nový spôsob, ako svoje kultové príbehy oživiť. Po Aladdinovi v hlavnej úlohe s Willom Smithom pripravuje hranú verziu Levieho kráľa, kde sa im našťastie podarilo obsadiť Donalda Glovera ako Simbu (okrem neho však vo filme začujeme aj známy hlas Beyoncé). Po úspešnom roku 2019 ale nezaháľajú a v júli ukázali […] More

Zdá sa, že Disney objavilo nový spôsob, ako svoje kultové príbehy oživiť. Po Aladdinovi v hlavnej úlohe s Willom Smithom pripravuje hranú verziu Levieho kráľa, kde sa im našťastie podarilo obsadiť Donalda Glovera ako Simbu (okrem neho však vo filme začujeme aj známy hlas Beyoncé). Po úspešnom roku 2019 ale nezaháľajú a v júli ukázali prvý trailer na pripravovaný hraný film Mulan.

Premiéra bude na jar 2020

Obľúbený animovaný film o nebojácnej bojovníčke Mulan sa vracia do kín v roku 2020. Mulan je oficiálne jednou z 11 Disney princezien a jej príbeh je naozaj nezabudnuteľný. A už podľa upútavky vidieť, že to bude nateraz najvážnejší (a možno aj najlepší) filmový počin od štúdia.

Trailer začína scénou z rodinnej večere, počas ktorej sa Mulan dozvedá, že jej vybrali manžela. „Pôvabná. Tichá. Pokojná. Disciplinovaná. Toto sú vlastnosti dobrej manželky“, zaznieva počas tradičného rituálu. Pravdou je, že sú aj vlastnosti, ktoré má Mulan. Ona sa však rozhodne využiť ich nie ako manželka, ale ako bojovníčka. „Mojou povinnosťou je bojovať,“ hovorí odhodlaný hlas.

Dve veľké zmeny oproti originálu

Štúdio Disney sa rozhodlo zmeniť 2 kľúčové faktory. Prvým je hudba, ktorá bude v hranom filme čisto inštrumentálna. To znamená, že nebudeme počuť ikonické sólo od Mulan. Druhou zmenou je smutná správa pre všetkých fanúšikov roztomilého dráčika Mushu: ten sa v hranej verzii filmu vôbec neobjaví. Aj týmto sa Disney snaží Mulan posunúť do roviny serióznych filmov.

Napriek týmto zmenám to vyzerá, že fanúšikovia sú nadšení. Komentáre na Twitteri aj na Instagrame naznačujú, že hype okolo Mulan bude iba narastať a po viac ako 20 rokoch sa teší hneď niekoľko generácií. Tá, ktorá Mulan videla prvýkrát ešte ako animák a tiež tá, pre ktorú bude hraný film premiérou.

Pozrite si prvý trailer k filmu Mulan

Pôjdete do kina na premiéru? Napíšte nám do komentov.

Zdroj titulnej fotky: Instagram

erasmus+ projekty využil aj mladý Jakub

Najlepšie na Erasmus+ projektoch je to, že sa učím na vlastnej koži, hovorí mladík, ktorý navštívil už 30 krajín

zábavný park lionsgate v číne

Fanúšikovia Twilightu, Hry o život alebo Divergencie, pozor: Zábavný park Lionsgate ponúka unikátny zážitok