in

Pragmatický frajer

Mini je ikona, ktorú pozná každý a v každom z nás vyvolá povzdych a zasnívaný pohľad. Veď kto už by po miláčikovi tejto ikonickej značky netúžil. Verzia Countryman SD s pohonom 4×4 je potomkom, ktorý genetický potenciál značky zhodnotil nad očakávania.

More

 

Poznáte to, ak je niečo raz od základu dobré a má jedinečnú charizmu, ťažko sa to napodobňuje a potomkovia tiež väčšinou nebývajú takí vydarení ako originál. Značka MINI je v tomto až neskutočná. Čo potomok to ďalší skvost. Človeku napadá len jediné, v tejto automobilke robia ľudia, ktorí svoju prácu milujú a jej rozvoj ich napĺňa neskutočnou radosťou a kreativitou. Napriek zachovaniu si svojej charizmy sa však vynikajúco prispôsobujú trendom a v MINI nechýbajú najnovšie technológie a ani povestné čerešničky na torte.

Imidžový crossover

Dizajn exteriéru i interiéru je verný značke a uchováva originálnu atmosféru i emócie. Countryman je najväčšie MINI a má aj väčšiu svetlú výšku. Vďaka tomu,  robustnej konštrukcii a doplnkového pohonu 4×4 pôsobí ako crossover. Svojou veľkosťou uspokojí všetkých, ktorí hľadajú imidžové auto ale pritom obsadzujú všetky sedadlá, vzadu sa sedí pohodlne a bez problémov. Navyše, zadná lavica je polohovateľná a posúvateľná, čím si môžete zväčšiť/zmenšiť už i tak dosť veľkorysý batožinový priestor.  Zvonka je skrátka jedinečný a nezameniteľný. Zvnútra tiež. Stredovej konzole tróni multifunkčný štýlový okrúhly ukazovateľ, pred vodičom je otáčkomer a digitálny ukazovateľ rýchlosti. Áno, vyžaduje si to zvyk, na stredový veľký okrúhly ukazovateľa vám zrak neblúdi prirodzene. Je však efektný a oko teda prižmúrite s radosťou. Je na ňom aj palubný počítač s piktogramami, systém Mini Connected , navigácia. Krásne zobrazenie navigácie si tiež vyžaduje zaškúliť očkom. Pre fajnšmekrov je k dispozícií rozšírená možnosť audio napríklad HIFI reprosústava HARMAN/KARDON. Nechýba hlasové ovládanie či bluetooth. V závislosti od výbavy sú k dispozícii napríklad balík nevšedných odkladacích priestorov.

Hravá jazda

Robustná konštrukcia navodzuje pocit bezpečia a podporuje ho aj technika, brzdový systém, ABS, EBD, kontrola brzdenia v zákrutách, brzdový asistent, dynamické brzdové svetlá, airbagy atď. Podvozok je pomerne tuhý, takže nabáda ostrejšie zošliapnuť plynový pedál. Treba však povedať, že toto Mini je civilizovanejšie a nezlomí vám krk ak pridáte plyn, 143 koní je však pre normálnu jazdu viac ako radostných. Dieslová pohonná jednotka je tiež krokom k zákazníkovi a automatická šesťstupňová prevodovka podobne. Nadšenci MINI môžu namietať, povedzme si však pravdu, viac koní a ostrá jazda nie je našou bežnou každodennou záležitosťou, na našich cestách využijete skôr poľudštené auto ako výkon, ktorý hladí ego majiteľa. Diesel je navyše tak vyladený, že všetky typické vlastnosti naftových motorov sú úplne eliminované a v interiéri je len pohoda, komfort, tichúčko a plynulá jazda bez trhania a brnenia. A, samozrejme je úspornejší. Pohon všetkých štyroch kolies dochutí pocit z jazdy do dokonalosti. Na výber je samozrejme viac pohonných jednotiek s výkonom od 98 do 190 k.

MINI Countryman je skvelé imidžové auto, ktoré je navyše praktické a doslova pragmatické. Svojej jedinečnej charizme však nezostáva nič dlžné, naopak, vyčaruje vám ešte lepší pocit a viac radosti pri každodennom používaní.

Cena od 22 250€

Leto vo funky štýle

Tínedžerky netušia, kedy majú ísť prvýkrát ku gynekológovi