in

Intelektuálny koníček pre všetky vekové kategórie

Deti ale aj dospelí sa môžu zabávať rôznymi spôsobmi. Vďaka stále viac obľúbenejšiemu internetu to moc náročné nie je, ale sedieť za počítačom alebo iným mobilným zariadením, nie je pre naše telo z dlhodobého hľadiska správne a už vôbec nie pre deti a dospievajúce osoby, ktoré sú neustále vo vývoji. Jednou z vecí, na ktorej […] More

Deti ale aj dospelí sa môžu zabávať rôznymi spôsobmi. Vďaka stále viac obľúbenejšiemu internetu to moc náročné nie je, ale sedieť za počítačom alebo iným mobilným zariadením, nie je pre naše telo z dlhodobého hľadiska správne a už vôbec nie pre deti a dospievajúce osoby, ktoré sú neustále vo vývoji. Jednou z vecí, na ktorej sa môžete dobre zabaviť, odreagovať a zlepšiť funkcie vášho mozgu, bez vážnych následkov,  sú aj puzzle.

Geniálna hra

Spoločenských hier je naozaj veľa, no puzzle vo svojej originalite vynikajú asi najviac! Ľudský mozog sa vyznačuje zvedavosťou a túžbou po zdokonalení. Nie je náhodou, že mnohí ľudia milujú hlavolamy a hádanky v tej najrôznejšej podobe.

Pri ich riešení naša šedá mozgová hmota funguje naplno a mobilizuje všetky svoje sily. To vedie k hodnoteniu predchádzajúcich skúseností, analýze chýb a vývoju stratégií pre budúcnosť. Ukázalo sa, že je to skvelý tréning mysle a duševných schopností. Logické hádanky sú teda nielen príjemnou, ale aj užitočnou zábavou. Preto sú pestrofarebné detské puzzle pre vaše ratolesti tou najlepšou voľbou, ktorú môžete urobiť.

Vytváranie vlastných umeleckých diel

Viaceré zahraničné štúdie uznávaných vedcov potvrdili, že mozog funguje na základe buniek, ktoré sú medzi sebou navzájom poprepájané neurónmi. A práve tie sa dobre cvičia takýmito hrami, pri ktorých sa musíme sústrediť na jednu dôležitú vec.

Nadšenci týchto skladačiek si ale navyše vytvárajú svoje vlastné umelecké diela. Popri trénovaní svojej pozornosti a dobrej predstavivosti, skladaním jednotlivých dielikov na rovnej laminátovej podlahe alebo stole v kuchyni, tvoria jeden ucelený obraz, ktorý si môžu potom jednoducho zavesiť na stenu.

Skúste sa pobaviť pri činnosti, ktorá zlepší a podporí vaše mozgové funkcie

Puzzle v dnešnej ponuke disponujú naozaj širokou paletou motívov a rozmerov. Môžete si vybrať aj podľa materiálu, kde sú v poslednej dobe veľmi obľúbené drevené puzzle, ktoré sa skladajú ešte lepšie. Na túto zábavu si ale musíte samozrejme vytvoriť priestor a čas. Ak sa vám to podarí, vaša myseľ sa dokonale odreaguje a zabudnete tak na všetky starosti, čo je pre štúdium  nesmierne dôležité.

Vyskúšajte preto, ako to funguje, keď sa jednotlivé dieliky musia v jednom dokonalom obraze spojiť a možno sa puzzle stanú vašou novou intelektuálnou zábavou.

ako sa pripraviť na halloween

Priprav sa na HALLOWEEN

Pyžamo, košeľa alebo staré tričko? Spíte vo vhodnom oblečení?