in

Detská izba: Priestor na osobnú realizáciu a súkromie detí

Aby detská izba vyzerala štýlovo a interiérový dizajn bol premyslený a kompetentný, pozornosť by sa mala venovať nielen výberu nábytku a dekoru, ale aj voľbe vhodného materiálu na dekoráciu stien. Vzhľadom k tomu, že práve tapeta je najčastejšie vyberaná na obloženie stien v detskej izbe, harmonický vzhľad celej miestnosti bude závisieť od jej kvality a […] More

Aby detská izba vyzerala štýlovo a interiérový dizajn bol premyslený a kompetentný, pozornosť by sa mala venovať nielen výberu nábytku a dekoru, ale aj voľbe vhodného materiálu na dekoráciu stien. Vzhľadom k tomu, že práve tapeta je najčastejšie vyberaná na obloženie stien v detskej izbe, harmonický vzhľad celej miestnosti bude závisieť od jej kvality a správnej voľby dizajnu.

Aká by mala byť tapeta, aby ste mohli inšpirovať majiteľa tejto izby?

Na čo si dávať pozor?

Najdôležitejším kritériom pri výbere detských tapiet, nábytku alebo hračiek pre vaše dieťa by malo byť zohľadnenie bezpečnosti a ekologickosti výrobku. Zdravie detí je prioritou, takže prirodzenosť materiálov je jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere doplnkov pre detskú izbu, čo platí aj pre výber tapiet. Obloženie stien detskej alebo študentskej izby musí spĺňať nasledujúce požiadavky:

  • Bezpečnosť, ktorá znamená absenciu toxických materiálov.;
  • Povrch by mal byť ľahko udržiavaný;

Materiál, ktorý neohrozuje bezpečnosť

Je dôležití si uvedomiť, že tapeta je vlastne plocha, ktorou sa prekryje celá časť steny. Ide o jednoduché riešenie, ktoré ale zabraňuje prirodzenému vetraniu muriva. Záleží to samozrejme od materiálu.

Ideálne by boli bambusové alebo čisto papierové tapety, ktoré sú ale nákladné a náročné na údržbu a nie vždy vydržia. Riešením môže byť vliesová fototapeta, ktorá sa dá umývať. Rozhodnutie je ale na vás a vašich deťoch, ktoré budú rásť a svoje záľuby a hodnoty časom meniť, preto myslite aj na neutrálnosť tapiet.

Správna farba a vzor pre náladu

Jedným z kľúčových parametrov pre výber tapety pre detskú izbu je ich farba a vzor. Psychológovia prisudzujú osobitnú dôležitosť zvoleným farbám, pretože psycho-emocionálny stav dieťaťa závisí od aj od týchto parametrov. Pastelové tóny, ku ktorým ľahko zvolíte kontrast v podobe zaujímavého detského koberca, sú ideálne.

Vek vás nepustí

Dôležitou podmienkou pre správnu voľbu tapety je vek dieťaťa, ktoré bude v tejto miestnosti žiť. Čím je vyšší, tým to bude pre vás náročnejšie. Samozrejme, financie zohrávajú svoju úlohu tiež, ale vďaka dostupnej ponuke si určite vyberiete aj niečo cenovo prijateľné.

Nábytok má svoje rozhodujúce slovo

Ak ste najskôr investovali do kvalitnej šatníkovej skrine, potom je výber tapety zas o niečo užší. Možnosti máte dve, buď zvolíte tapetu tón v tóne s nábytkom, alebo sa vyberiete cestou kontrastu. Nezabudnite pritom aj na veľkosť izby, aby tmavé vzory tapety nepôsobili opticky stiesnene a dieťa sa necítilo nepríjemne.

vitamíny pre deti

Viete, ktoré vitamíny potrebuje vaše dieťa?

Autoškola, vďaka ktorej sa budeš cítiť sebaisto na každej ceste