in

Ako využiť detský nábytok v izbe vášho adolescenta

Prvou podmienkou je, aby sme zbytočne neplytvali priestorom a využili každý jeden centimeter.

Usporiadanie malej, štvorcovej miestnosti, v ktorej bola kedysi len detská postieľka a minimum hračiek, na priestor hodný náročných požiadaviek detí v puberte, je naozaj výzva. Prvou podmienkou je, aby sme zbytočne neplytvali priestorom a využili každý jeden centimeter. Dôležité je pritom myslieť aj na fakt, že vaše dospievajúce deti potrebujú tiež svoje pohodlie a komfort. […] More

Usporiadanie malej, štvorcovej miestnosti, v ktorej bola kedysi len detská postieľka a minimum hračiek, na priestor hodný náročných požiadaviek detí v puberte, je naozaj výzva. Prvou podmienkou je, aby sme zbytočne neplytvali priestorom a využili každý jeden centimeter. Dôležité je pritom myslieť aj na fakt, že vaše dospievajúce deti potrebujú tiež svoje pohodlie a komfort. Ako to všetko zosúladiť vám teraz prezradíme.

Správne usporiadanie nábytku

Deti rastú a s vyšším vekom menia aj svoje názory a požiadavky. Zariaďovať ale každý jeden rok inú detskú izbu si dovoliť zrejme nemôžete. Vyriešiť sa to dá kúpou nadčasového detského nábytku, ktorý sa dá v priebehu rokov meniť a variabilne dopĺňať o nové kúsky.

A niekedy je to práve len o drobných detailoch, ktoré stačí vymeniť za niečo modernejšie. Klasické obrazy na stene môžu nahradiť tie z originálnych 3D puzzle skladačiek. Vždy si ale premyslite vhodné rozmiestnenie toho, čo bude tvoriť súčasť študentskej izby.

Dôležité je, aby ste neblokovali okná a dvere. Deti potrebujú svoje súkromie a dostatok svetla. Tiež je potrebný aj úložný priestor, ktorého býva najmä v panelových domoch veľmi málo, tak na to pri zariaďovaní detskej izby svojich detí myslite.

Priestor na spanie

Posteľ je jediná položka nábytku, ktorú nemôžete v tejto miestnosti vynechať. Často ale zaberá viac priestoru, preto by ste ju nikdy nemali umiestňovať priamo do stredu. Bude to pôsobiť dojmom, že je izba ešte menšia. Samozrejme, že aj tu je nutné dbať na vhodné podloženie a výstuž postele. Dizajnovo to celé môžete potom doladiť vhodnými obliečkami, kde sa dá opäť výborne uplatniť a využiť ich moderný 3D efekt.

Iné dekorácie

Mladí ľudia sa často inšpirujú významnými hviezdami z hudobného a filmového priemyslu. Myslite na miesta, kam si budú môcť umiestniť plagáty a podobné doplnky, ktoré boli určite súčasťou aj vášho dospievania.

Základom pre ideálne podmienky, je prispôsobiť vašim deťom ich prostredie na mieru konkrétneho veku. Myslite na to a z času na čas im doprajte malú zmenu, ktorú skutočne ocenia.

Ako zvládnuť súboj rodičov a dospievajúcich detí

5 tajomstiev dosiahnutia úplnej koncentrácie