in

Nový Renault Twingo je zábavný a praktický

Renault urobil odvážny krok, keď nanovo objavil Twingo a oživil jedinečného ducha, ktorý už prvú generáciu jasne odlíšil od davu. Dvadsať rokov od uvedenia prvého modelu na trh je tretia generácia modelu Twingo nová od A po Z. Výsledkom je zábavné a výnimočne obratné mestské auto, ktoré sa vracia ku koreňom smelého výzoru originálu. A to všetko v pestrom balíku personalizačných prvkov.

More

MESTO AKO IHRISKO 

Nové Twingo ako posledné v dlhom rade malých inovatívnych áut dokazuje skúsenosti Renaultu v tejto oblasti. Nové Twingo má inovatívny podvozok s motorom uloženým vzadu, ktorý prináša nepopierateľné výhody pre mestské auto, vrátane polomeru otáčania len 4,30 metra. Nielenže sa otočí na desaťcentovke, ale zo zvýšeného posedu zabezpečuje aj výhľad, ktorý patrí medzi najlepšie v danej triede. Nové Twingo je síce o 10 cm kratšie než jeho predchodca, no interiér kabíny je o 33 cm dlhší.

RADOSŤ, DYNAMIKA, VÝKON V MESTE AJ MIMO NEHO

Nové Twingo ponúka na výber z dvoch trojvalcových benzínových motorov (atmosférický alebo prepĺňaný), ktoré prinášajú rázny výkon aj úspornosť. Podvozok nového modelu zabezpečuje presné riadenie s rýchlou odozvou, ktoré oživí najmä jazdu v zastavaných oblastiach. So živým motorom Energy TCe 90 vzadu je Nové Twingo aj na dlhších cestách v otvorenej krajine vo svojom živle.

DIZAJN A DVA MULTIMEDIÁLNE SYSTÉMY NA VÝBER

Inteligentný dizajn modelu Nové Twingo s päťdverovou karosériou a variabilným interiérom, vrátane úplne rovnej podlahy, umožňuje dokonalý komfort pre štyroch dospelých cestujúcich. Zároveň ide o jediné malé mestské auto, ktoré v prípade potreby odvezie švédsku knihovňu, dva kontrabasy alebo ležiaceho hráča NBA. Vďaka čomu? Nuž, vďaka rekordnej maximálnej dĺžke nákladu 2.31 metra.

Nové Twingo je jediné mestské auto, ktoré ponúka na výber z dvoch multimediálnych systémov: inteligentné riešenie obsahuje bezplatný navigačný systém na báze  systému R & GO pripojeného k mobilnému telefónu alebo najnovšiu generáciu zabudovaného tabletu R-Link Evolution®, ktorý prináša rozsiahly katalóg aplikácií špeciálne vyvinutých pre motoristov.

MALÝ, SILNÝ A BEZPEČNÝ

Nové Twingo bolo vyvinuté v spolupráci s Daimlerom a mimoriadna pozornosť bola pri konštrukcii venovaná pevnému dizajnu, aby sa dosiahla očakávaná kvalita a bezpečnosť.  Model sa vyrába v slovinskej továrni Novo Mesto, ktorá vďaka vysokým investíciám spĺňa kvalitatívne normy Renaultu a Daimleru.

 

Super apka – rozvrh hodín

Ako sa nalíčiť do školy a von?