in

Veľká škola flirtovania, ako ho/ju získať?

Je zaľúbenie krásny pocit alebo utrpenie? Aj vy si kladiete túto otázku pri pohľade na „svoj objekt“, ktorý sa akosi „nechytá“. Ako mu/jej dať najavo, povedať, naznačiť, ukázať svoje city? Ako nepokaziť všetko hneď na začiatku? Ako dosiahnuť opätovanie svojich citov? Tak to je otázka. Prezradíme vám zopár trikov pomocou ktorých môžete dosiahnuť  vytúžený cieľ .

More

  1.  Najdôležitejší je očný kontakt. Jednoducho sa mu/jej zadívajte do očí. Akoby náhodou. K tomu letmý úsmev a baby pozor – sklopiť oči a vykročiť iným smerom. „Náhodný“ pohľad skúste párkrát zopakovať, ak uvidíte odozvu aj z druhej strany, prvý krok vyšiel. Pohľad zbytočne nepreťahujte, nechajte aj jeho, nech sa „pokochá“, jeho oči budete cítiť. Nezabudnite – nič netreba preháňať. Ak sa nechytá, treba to buď zabaliť alebo zistiť čo je vo veci.
  2.  Buďte uvoľnená/ý a sebavedomá/ý. Pozor, tento bod je veľmi dôležitý a ťažko dosiahnuteľný, lebo ak je človek zaľúbený, podlamujú sa mu kolená, trasie sa, koktá, červená sa a má skrátka kopec „nepríjemných príznakov“. Ako sa ich zbaviť?  Zhlboka dýchajte a myslite na to, že ste úžasná/ý, sebavedomie a ešte raz sebavedomie. Predstavte si seba v situácii, kedy ste boli na seba pyšná. Usmievajte sa, úsmevom nič nepokazíte. Ak dôjde k rozhovoru odpovedajte krátko a neurčito. Neopakujte si donekonečna, čo ste povedali a či ste sa nestrápnili, ten druhý vníma len vás, nie vaše slová, je to jedno, čo poviete. Úplne.
  3.  Veľmi pomáha domáci tréning, vyskúšajte si všetko pred zrkadlom, všetky možné alternatívy, konverzáciu, pohľad, gestá. Všetko nacvičiť!
  4.  Nepočúvajte „najlepších kamarátov“.Sprostredkovateľmi zaručených správ bývajú zväčša kamaráti, ktorí to všetko prežívajú s vami. Neverte im ani slovo. Za prvé vám závidia (aj najlepšia kamarátka), za druhé v honbe za senzáciou každé slovo skreslia, pretočia až všetko nadobudne úplne iný význam. Navyše každý má problém priznať svoje city, bojí sa odmietnutia, zosmiešnenia, v tomto veku nemáte skúsenosti a ste neistí, to je normálne. Takže váš „objekt“ môže hovoriť niečo iné a cítiť niečo iné. Spoľahnite sa na svoje inštinkty.
  5.  Najväčšia chyba – povedať mu/jej to na rovinu! Máte nutkanie, to na neho/ju vybaliť po lopate? Nikdy! Zľakne sa. Nie preto, že by vás nechcel/a, ale je to zabijak romantiky, ktorá k láske patrí. Odrovnáte ju hneď v zárodku. Trpezlivosť, na všetko treba pomaly, po krôčikoch. Tak to býva najkrajšie.
  6. Nič nepreháňajte, držte sa na uzde. Spracovať prvýkrát v živote city, ktoré vedia poriadne zamávať aj s dospelákom je naozaj výkon. Takže žiadne trápne vyzývavé oblečenie, ale niečo v čom sa cítite dobre, čo vás vystihuje. Žiadne násilné kontakty s najlepšími kamarátmi „objektu“, žiadne násilné upútavanie pozornosti ako napríklad hlučný smiech a pod.
  7. Lichôtky.Neexistuje človek, ktorému by neurobilo dobre ak ho za niečo pochválite. Vyzdvihnite jeho vlastnosť, schopnosť, správanie, čokoľvek, najmä pred druhými. Funguje stopercentne.
  8. Dotyk.Letmý dotyk, ruka na rameno, pre skúsenejšie ruka na jeho stehno a máte ho.

Čo ak to nevyjde

Láska je veľmi čudná vec, ani najmúdrejší vedci na svete nevedia vysvetliť prečo sa do niekoho zaľúbime a kde to vzniká. Neexistujú na to lieky, nedá sa s tým nič robiť. Ak náš „objekt“ miluje inú/iného, nezmeníte to, láske nerozkážete. Pravdaže je veľa vzťahov, v ktorých je len náklonnosť a partneri si vzájomne vyhovujú ale ošiaľ lásky sa ovplyvniť nedá. Zabudnúť a „odmilovať sa“ jednoducho potrebuje čas. Vyplačte sa, choďte von, nájdite si nejakú činnosť, ktorá vám trochu zamestná hlavu. Je to ťažké ale to prejde.

FOTO: Photl.com

Konopné drogy môžu vyvolať schizofréniu

Novinka FrapuTEAno od Bubbleology