in

Internetová láska: Ako nájsť zdravý online vzťah

Žiť so spriaznenou dušou a osobou, na ktorú sme si vytvorili osobný návyk je pre našu prirodzenú existenciu viac než nutné. Od útleho veku sa snažíme dostať a zapadnúť do určitej spoločnosti, ktorá nás priťahuje svojimi charakteristickými znakmi. Podobne to platí aj pri nadväzovaní známosti s druhou osobou, ktorá je zasa špecifická vyššou intimitou a […] More

Žiť so spriaznenou dušou a osobou, na ktorú sme si vytvorili osobný návyk je pre našu prirodzenú existenciu viac než nutné. Od útleho veku sa snažíme dostať a zapadnúť do určitej spoločnosti, ktorá nás priťahuje svojimi charakteristickými znakmi.

Podobne to platí aj pri nadväzovaní známosti s druhou osobou, ktorá je zasa špecifická vyššou intimitou a osobným kontaktom. Dnes sa ale všetko prispôsobuje moderným technológiám a trendom, ktoré sú mobilné a online. Inak tomu nie je ani pri zoznamovaní. Ak si teda nosíte v pevnej taške na notebook okrem počítača aj mobilné zariadenie, máte možnosť nadviazať kontakt kedykoľvek a s kýmkoľvek.

Viac ako 40 % ľudí sa zoznamuje online

Je to tak! Čoraz viac populárnejšou sa stáva aj internetová zoznamka, ktorá má ako všetko ostatné, svoje silné a možno aj slabšie stránky. S nami sa môžete pozrieť na to, ako si cez internet nájsť  ideálneho priateľa/priateľku a vytvoriť si tak vzťah, plný harmónie, pohody, vášne a nevšedných zážitkov. Jednoducho, online a rýchlo.

Je to bezpečné?

Odpoveď na túto otázku si musíte položiť hlavne vy. Závisí to ale predovšetkým od osobnostných čŕt, ktoré charakterizujú vašu povahu a robia z vás jedinečnú osobnosť. Ak budete k tomu pristupovať zodpovedne a zároveň s nadhľadom, môže vám to priniesť úspech.

Viac ako 40 % ľudí sa ale bežne zoznamuje vďaka internetu. Pričom zaujímavým zistením je aj to, že väčšie percento zásluh majú na tom práve muži, konkrétne ide o viac ako 52,4 %, pričom ženy majú na online zoznamovaní 47,6 %-podiel.

Používajte zdravý rozum

Internetová zoznamka sa začala rozrastať vďaka mladším používateľom, pretože jeho ovládanie si vyžaduje minimálne technické zručnosti. Na tie si ľudia vo vyššom veku museli najskôr navyknúť, vďaka čomu získava dnešná mládež náskok.

Internet môže byť úžasným miestom na spoznávanie a stretávanie sa s novými ľuďmi, ale aj tu je dôležité používať zdravý rozum, rovnako ako v akejkoľvek inej situácií. Možností máte niekoľko a dalo by sa dokonca povedať, že sú takmer neobmedzené. Pokiaľ ide o vaše osobné informácie, buďte opatrní. Ak sa rozhodnete niečo posielať online cestou, veľmi často sú tieto veci potom už mimo vašej kontroly.

Dajte tomu čas

Platí to najmä pre tie mladšie ročníky, ktoré sú často netrpezlivé a lomcuje s nimi niekoľko hormónov naraz. Dajte ale všetkému čas a platí to samozrejme aj pri spoznávaní druhej osoby, do ktorej ste sa možno časom zamilovali.

Viac foriem komunikácie

Online zoznamky sú veľmi obľúbené pre jednoduchú komunikáciu a pohodlný prístup. Ak sa ale rozhodnete pre osobné stretnutie, aktuálna hladina hormónov sa môže prejaviť aj na správaní, ktoré nemusí byť vždy príjemné ani pre vás samotných.

Úprimná a otvorená komunikácia je nevyhnutná! Online vzťah môže často závisieť najmä od jej čestnej stránky. Najlepšie teda urobíte, ak budete už od začiatku prirodzení. Nezabudnite si ale nastaviť hranice, ktoré budú vyhovovať obom stranám, potom bude vaše online zoznamovanie príjemné a vyhnete sa prípadným nedorozumeniam pri osobnom kontakte.

PR správa

Novinka FrapuTEAno od Bubbleology

Takto jednoducho zvládnete napísať svoju prvú seminárku