in

Ako zvládnuť rozchod

Prvá láska býva často fatálna, máme pocit, že sa zrútil svet, že nie je dôvod žiť, že už nikdy nenájdeme takého partnera.

More

Partnera však často vidíme v ideálnom svetle, v skutočnosti môže byť úplne iný. Každý človek sa pri vstupe do nového vzťahu neuveriteľne snaží, robí zo seba dokonalého, časom však poľavuje. Na verejnosti sa oveľa viac ovládame. Za dverami domova odhodíme všetky masky a stávajú sa z nás úplne iný ľudia. Psychologička Gabriela Herényiová hovorí: „ Život je o tom aby sme sa stretávali a rozchádzali a opäť stretávali a spoznávali nových ľudí.“ Všetko, čo je prvý krát je veľmi intenzívne, preto aj prvý rozchod bude bolieť. „Chlapci často krát znášajú rozchod oveľa horšie ako dievčatá. Dievčatá sa skôr otrasú,“ približuje psychologička.

Potrebuje to čas a nejakú činnosť

Treba sa vyplakať ale veľmi dôležité je neumárať sa rozchodom, najlepším liekom je nejaká činnosť. Prijmite rozchod ako fakt, neseďte doma ale choďte medzi ľudí a niečo robte. Časom to prebolí a príde niekto ďalší a možno aj lepší. Veľkú úlohu môže pri rozchode zohrať rodič, jeho osobné skúsenosti. Nikto tak nedokáže pomôcť tínedžerovi ako vlastná mama alebo otec. Aj keď sa vám to niekedy tak nezdá. Ich pochopenie a poláskanie sú liekom na všetku bolesť.

Pri samotnom rozchode je dôležité uprednostniť rozum pred emóciami. Pohľad partnera je totiž často krát úplne odlišný ako náš a môžeme sa zbytočne strápniť a zosmiešniť. Zo vzťahu treba odchádzať so vztýčenou hlavou a uchovať si spomienky na všetko krásne čo sme prežili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Leto vo funky štýle

Tínedžerky netušia, kedy majú ísť prvýkrát ku gynekológovi