in

Tieto 4 produkty budú vaši pomocníci, ak sa potrebujete sústrediť a zaostriť svoju pozornosť na niečo dôležité

Na jednej strane je pre vás výhodou, že sa nachádzame v svete informačných technológií, ktoré nám prinášajú tie najzaujímavejšie a niekedy dosť podstatné a dôležité údaje potrebné k životu. Na strane druhej vám ale tento informačný pretlak môže spôsobiť aj komplikácie. Prestane vám dobre fungovať pamäť, nedokážete sa na všetko sústrediť a robíte chyby v […] More

Na jednej strane je pre vás výhodou, že sa nachádzame v svete informačných technológií, ktoré nám prinášajú tie najzaujímavejšie a niekedy dosť podstatné a dôležité údaje potrebné k životu. Na strane druhej vám ale tento informačný pretlak môže spôsobiť aj komplikácie. Prestane vám dobre fungovať pamäť, nedokážete sa na všetko sústrediť a robíte chyby v učení alebo aj v práci. Dá sa to zmeniť.

Ak máte problémy s pamäťou a pozornosťou, snažte sa jesť a konzumovať častejšie tieto potraviny, ktoré majú pozitívny vplyv na kognitívne funkcie vášho mozgu.

1. Zelenina

Neurológovia na základe štúdie vykonanej v roku 2006 zistili, že ľudia, ktorí jedli dve alebo viac porcií zeleniny denne, vykazovali rovnaké kognitívne schopnosti ako ľudia, ktorí boli od nich o päť rokov mladší. Jedzte denne šalát a nezabudnite si pridať zeleninu aj do vašich jedál. Môžete si urobiť smoothie a mať ju zo sebou aj v modernom KeepCup pohári.

2. Obilniny

Štúdie tiež ukazujú, že konzumácia jedál na raňajky z celých obilnín pomáha lepšie udržiavať vašu duševnú koncentráciu, ako keď telo hneď ráno dostane rafinované uhľohydráty. Vyskúšajte celozrnné cereálie s mliekom alebo omeletu s celozrnným „prípitkom“, možno aj v spomínanom pohári.

3. Káva

Dávno je známe, že káva vám môže pomôcť ľahšie sa sústrediť a prebúdzať vašu pozornosť. Ale vedeli ste, že káva ovplyvňuje mužov a ženy rôznymi spôsobmi? Po konzumácii nápojov obsahujúcich kofeín pociťujú prílev energie viac ako ženy. Takéto údaje boli získané ako výsledok štúdie vedcov vedenej na univerzite v Barcelone.

Muži, ktorí sa zúčastnili štúdie, uviedli, že po 10 minútach pití šálky kávy pocítili menej ospalosti a do pol hodiny dostali stabilný duševný impulz. Ženám samozrejme káva v koncentrácii pomohla tiež, ale v menšej miere. V správnej miere si ju môžete dopriať aj v bezkofeínovej podobe a účinok môžete dosiahnuť rovnaký, nezabudnite si k nej ale odlomiť aj kúsok chutnej bio čokolády.

4. Žuvačka

Z technického hľadiska to nie je jedlo, ale v jednej štúdii sa ukázalo, že ľudia, ktorí žuvali žuvačku počas stresovej úlohy, boli opatrnejší. Navyše žuvanie neutralizuje pH v ústnej dutine a rovnako ako   moderné bieliace pásiky, pomáha k lepšiemu stavu. Ďalšia vec je, že žuvanie nemusí akceptovať druhá strana. Ak vám to má ale pomôcť, rozhodnite sa vo svoj prospech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Výber školy pre dieťa je závažné rozhodnutie, preto sa snažte zvážiť všetky možnosti

Vysvedčenie: Ako odmeniť za dobré známky a povzbudiť ešte k lepším