in

5 tajomstiev dosiahnutia úplnej koncentrácie

Úspech v mnohých prípadoch závisí najmä od dobrej koncentrácie.

Dosiahnuť v živote to, po čom naše srdce túži nie je vždy jednoduché. Potrebujeme k tomu poriadnu dávku odhodlania, trpezlivosti a motivácie. Pomáha nám v tom samozrejme aj jasná vízia a cieľ. Úspech ale v mnohých prípadoch závisí najmä od dobrej koncentrácie. Tá je často veľkým problémom a u mladých ľudí obzvlášť. Podstata výnimočných ľudí […] More

Dosiahnuť v živote to, po čom naše srdce túži nie je vždy jednoduché. Potrebujeme k tomu poriadnu dávku odhodlania, trpezlivosti a motivácie. Pomáha nám v tom samozrejme aj jasná vízia a cieľ. Úspech ale v mnohých prípadoch závisí najmä od dobrej koncentrácie. Tá je často veľkým problémom a u mladých ľudí obzvlášť.

Podstata výnimočných ľudí

Každá kultúra a národ má svoje tradície, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu, niekde si myslia, že výnimočným a čistým človekom bude len osoba, ktorá podstúpi obriezku, inde zasa kladú dôraz na úplne iné hodnoty. Výnimočným môžete byť ale aj vďaka vzdelaniu, musíte sa ale naň naozaj dobre sústrediť.

My poznáme 5 tajomstiev, ktoré vám pri dosahovaní vášho  cieľa môžu veľmi rýchlo pomôcť. Tak sa poďte s nami pozrieť na to, čo je nutné robiť, aby ste napríklad zvládli aj náročnú prípravu na skúšky.

1. Aby sa vzdelávanie stalo prioritou vo vašom živote

Jednou z jedinečných vlastností mozgu je, že jeho energia môže byť ľahko koncentrovaná na to, čo sa pre človeka zdá byť dôležité. Ak sa všetky vaše kroky budú riadiť prioritou, koncentráciu a pozornosť dosiahnete oveľa jednoduchšie, pretože mozog je prilákaný k automatickému učeniu. Pre dospievajúce osoby je prvoradým cieľom predsa vzdelanie, pretože len tak môžu využiť vo svojom živote získané poznatky.

Zostavte si zoznam výhod, ktoré táto činnosť pre vás predstavuje a dobre si ich zapamätajte. Najdôležitejšou z nich je, že vzdelanie obohacuje všetky vaše aspekty života: duchovné, finančné, kariérne a tiež osobné, spojené so zdravím a láskou.

2. Zbavte sa vonkajších podnetov, ktoré zasahujú do koncentrácie

Mozog je navrhnutý takým spôsobom, aby spracoval všetky informácie, ktoré zachytia naše  zmysly. Aj vďaka tomu sa včas dozvedáme o možnom nebezpečenstve. Ak sa sem tam snažíte si so šálkou kvalitnej kávy zlepšiť pozornosť, dávajte pozor, aby vás ostatné veci vo vašom okolí od nej neodvádzali. Pokúste sa odstrániť všetko, čo vám bráni v plnej sústredenosti sa na cieľ.

3. Používajte jednoduché techniky

Na každého môže účinkovať niečo iné, ale vo väčšine prípadov pomáha:

  • pohodlné sedenie alebo optimálna poloha;
  • hlboké dýchanie každých 10 minút;
  • a tiché prostredie;

4. Nabite svoje telo energiou

Pred tým, než sa pustíte do učenia a počas prestávok, urobte 3 až 4 hlboké nádychy. Vaše telo sa skladá z biliónov živých buniek. Aby mohli lepšie fungovať a efektívne slúžiť, potrebujú trvalé množstvo živín a častý odpočinok.

Potrebné živiny v tele sa dodávajú prostredníctvom správnej cirkulácie krvi. Keď zmeníte pozíciu alebo uvoľníte napätie, bunky dostanú čas na odpočinok a sú mierne nabité energiou. To je veľmi dôležité, inak budú aj tie najjednoduchšie úlohy pre vás ťažké.

5. Vytvorte si zvyk

Urobte si z týchto činností zvyk. Pomáhajú pravidelné intervaly. Vytvorený rozvrh a jeho naplnenie vám navodí pocit pokoja, čo vám pomôže sa lepšie sústrediť, pretože vám v tom nebráni žiadne napätie. Tak to vyskúšajte priatelia.

Ako využiť detský nábytok v izbe vášho adolescenta

Ako a podľa čoho vybrať šperk pre deti