in

Konopné drogy môžu vyvolať schizofréniu

Vedci z Univerzity v Bristole sa po prvýkrát podrobne pozreli na zmeny v mozgu užívateľov konopných drog a zistili, že môžu priniesť príznaky schizofrénie. Podľa výsledkov výskumu konope narúša rovnaké časti mozgu ako majú narušené pacienti so schizofréniou. Sú to časti zodpovedné za rozhodovanie a pamäť.

More

 

Marihuana už bola spájaná s výskytom schizofrénie, výskumníci z Univerzity v Bristole ale podali presvedčivé dôkazy, že droga napodobňuje prejavy schizofrénie. Zmätené myšlienky, problémy v sociálnej interakcii, hlasy, či bizarné a paranoidné bludy a zmeny v správaní. Autor štúdie uviedol, že normálny ľudia sa po požití konope správajú ako pacienti so schizofréniou: „Mozgové vlny, ktoré spracovávajú informácie a zdieľajú ich s ostatnými časťami mozgu po požití drogy „hrajú ako rozladený orchester“. Narušenie mozgových vĺn, ktoré umožňujú komunikáciu je charakteristické u osôb s duševnou poruchou, schizofréniou. Stavy podobné schizofrénii môže spôsobiť už nízka dávka konopnej drogy.

Súčasne bolo analyzovaných 83 štúdií, ktorých sa zúčastnilo 22 tisíc mladých ľudí a potvrdili, že fajčenie marihuany môže urýchliť vznik psychotických ochorení o niekoľko rokov.

Zdroj: dailymail.co.uk

FOTO: Photl.com

Koľko znesiem alkoholu?

Veľká škola flirtovania, ako ho/ju získať?