in
tipy na vianočné darčeky

Darčeky na poslednú chvíľu: Poteš rodičov či kamarátov aj za pár drobných

Poradíme ti, ako nájsť lacné vianočné darčeky, ktoré potešia tvojich blízkych.

Vianoce už prišli ale uprostred písomiek a zbytočného hurhaja okolo sviatkov sa ti ešte nepodarilo nakúpiť darčeky? Ostáva ti len pár dní, a preto sme sa rozhodli pomôcť ti s výberom. Pripravili sme pre teba zoznam vecí, ktoré sú vhodné ako vianočné darčeky. Našimi hlavnými kritériami bola cena, úžitok a či to stíhaš zaobstarať do […] More

Vianoce už prišli ale uprostred písomiek a zbytočného hurhaja okolo sviatkov sa ti ešte nepodarilo nakúpiť darčeky? Ostáva ti len pár dní, a preto sme sa rozhodli pomôcť ti s výberom. Pripravili sme pre teba zoznam vecí, ktoré sú vhodné ako vianočné darčeky. Našimi hlavnými kritériami bola cena, úžitok a či to stíhaš zaobstarať do Vianoc.

Tipy na vianočné darčeky za ceny, ktoré zvládnu aj študenti

V prípade, že chceš potešiť rodičov aj kamarátov, aj lacné darčeky rýchlo vytvoria vysokú konečnú sumu. Preto sme primárne hľadali veci, ktoré sa dajú kúpiť za menej ako 5 €. Výnimku sme urobili pri knihách, aj tam však treba spomenúť, že kto hľadá, nájde. Množstvo kvalitných titulov sa v mäkkej väzbe pohybuje v úrovni 4-7 € bez poštovného. Odporúčame ti portál Book Depository, kde sa poštovné neplatí, alebo skús slovenské kníhkupectvá, kde si darček môžeš vyzdvihnúť a ušetriť tak na poštovnom. Takže, náš zoznam tipov:

Knihy: pre rodičov odporúčame staré klasiky, ktoré možno ešte nečítali; môžeš tiež siahnuť po niečom vtipnom alebo netradičnom. Pri kamarátoch by sme jednoznačne volili klasiku, podľa toho, aký žáner preferujú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kitapografi (@kitapografi),

Zero waste starter pack: kovová slamka, sklenený pohár s viečkom, fľaša na vodu, pohár na kávu so sebou, plátené tašky alebo dózy na obedy. Možnosti sú nekonečné, všetky tieto veci dnes nájdeš za pár eur v krásnych dizajnoch a navyše tak vysielaš svojim blízkym jasnú správu o tom, že ti na našej planéte záleží. Najmä pre rovesníkov však odporúčame ten pohár na kávu so sebou – v mnohých kaviarňach doma a ešte viac v zahraničí ponúkajú pri použití vlastného pohára zľavu. Dlhodobo teda budeš kamarátom šetriť peniaze!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KeepCup (@keepcup),

Ponožky so zábavným motívom: hoci si myslíš, že to tak nie je, ľudia si už prestali darovať ponožky. Takže budeš originálny a zároveň praktický. Môžeš si tiež vybrať z množstva slovenských dizajnov!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fusakle.sk (@fusakle.sk),

„Domáca“ kozmetika: nemusíš svoju izbu premeniť na laboratórium. Na Slovensku existujú mnohé firmy, ktoré tu vyrábajú kozmetiku, a to predovšetkým voňavé prírodné mydlá. Tie okrem vône podporujú aj ekologický spôsob života, sú šetrné k pokožke, vydržia oveľa dlhšie ako sprchovacie gély a jednoduchšie sa s nimi cestuje (nepotrebuješ riešiť rozmer). Navyše častokrát vyriešia dlhodobý kožný problém, napríklad akné. Práve preto sú ako stvorené pre tínedžerov. Zoženieš ich v butikoch s prírodnou kozmetikou alebo aj na vianočných trhoch. Určite odporúčame pozrieť sa aj na eshopy, no je možné, že to do Vianoc už nestihnú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mydlo z Farmy (@mydlozfarmy),

Vlastná tvorba: alebo tvorba tvojich kamarátov. Je to jednoduché. Dokážeš piecť, fotiť, kresliť, štrikovať alebo spievať? Priprav pre tvojich najbližších výber toho najlepšieho, čo máš v rukáve. Venuj im hodinu fotenia, napeč im keksíky v ich obľúbenej príchuti alebo im venuj svoju kresbu. Ak nie si na tvorbu, možno máš v okolí niekoho, kto je. Opýtaj sa takto nadaných spolužiakov či kamarátov, či by ti niečo pre tvoju rodinu mohli pripraviť za symbolickú cenu. Podporíš rozvíjajúci talent a zároveň potešíš blízkych niečím 100% originálnym!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa motifbank (@motifbank),

Niekoľko tipov na záver

Pokiaľ ste si v škole alebo na krúžku „ťahali“ na Vianoce, alebo chceš potešiť viacerých kamarátov a máš obmedzený rozpočet, skús kúpiť balenie kozmetiky (cestovné balíčky) a rozdeliť to. Môžeš každému pribaliť napríklad vonnú sviečku a vianočný pozdrav a vytvoriť tak milé balíčky.

Máš známych, ktorí radi jedia? Super! Môžeš im venovať napríklad hrnček a ingrediencie na 1 dávku ich obľúbeného jedla. Ak to šikovne zabalíš, bude to vyzerať vkusne a origiálne! Rovnako zabalené môžeš venovať aj napríklad kozmetiku v pohári. Pozri sa na inšpiráciu z Instagramu:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lauren Ashworth (@mrslaurenash),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ? ПОДАРКИ УФА ? ДОСТАВКА (@di.gifts),


Najmä však pri predvianočnom zhone nezabudni, že sú to v prvom rade sviatky pokoja a lásky. Z redakcie Puberta ti želáme príjemné prežitie Vianoc v okruhu tvojich najbližších a teším sa na teba v budúcom roku!

Zdroj titulnej fotky: rawpixel.com (Pexels)

Film Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny vyvolal vo fanúšikoch zmätené pocity

môžu byť dievča a chlapec kamaráti

Môžu byť chlapec a dievča len kamaráti?